İstanbul’da aklama ve yalan seferberliği karşısında gençlik sokakta; Tayyip istifa

İstanbul’da üniversiteliler, yolsuzluklara  karşı gece yürüyüşü düzenleyerek, Memlekette bir süredir gerçekleşen aklama ve yalan seferberliği karşısında gençlik sokakta gerçekleri haykırdı

İstanbul’da üniversiteliler Kadıköy’de buluştu yolsuzluklara , Rıza Sarraf dünkü ifadelerinde bankalar arası para transferleri için Recep Tayyip Erdoğan ve Ali Babacan gibi isimlerin talimat verdiğini açıklamasıyla sokaklara çıktı.


Yolsuzlukluklara karşı gece yürüyüşü düzenleyerek aklama ve yalan seferberliği karşısında üniversiteliler sokaklarda gerçekleri haykırdı. Yolsuzlukları aklamanıza izin vermeyeceğiz diyerek bir araya gelen üniversiteliler haykırdılar.

Üniversiteler “hırsızlardan hesabı gençlik soracak” sloganlarıyla yürüdü ve halk alkışlarıyla destek verdi. Üniversitelilerin yaptığı basın açıklaması şu şekilde;

“Son birkaç gündür memlekette görülmemiş bir seferberliği yaşanıyor hem medyada hem sokaklarda hem üniversitelerde bugün bu seferberliği gerçekleştirenler yani kendi deyimleriyle daha bir iki hafta önce Atlantik’in ötesindeki Reza Zarrab’ı aklamaya çalışanlar, bugün bir bir dökülerek kendilerini aklamanın yollarını arıyor. Bugün be seferberliği gerçekleştirenler 17-25 Aralık sürecinde ortaya çıkan yolsuzlukların üstünü örtmeye çalışanlarla aynıdır.

Onlar bu halkın emeklerini ayakkabı kutularına dolduranlar milyonluk saatlerle yoksul halk çocuklarının geleceğini kollarına takanlardır. Kredi ve yurtlar kurumu üniversitelilerin 10’da birini barındıracak kapasiteye sahipken Tügva, Türgev gibi saray eşrafından gerici vakıflara peşkeş çekenler halkın emeğini aşıranlardır. Bu memlekette üniversiteliler 425 TL’yle makarnaya, simite talim olurken bu memleketi aile şirketi gibi yöneten kendi safında olanların karnını yolsuzluklarla dolduranlardır.İyi tanıyın bunları; Reza Zarrab çözüldükçe yani yolsuzlukları işbirliği sağladıkları kişilerin ismini tek tek dökülünce eteği tutuşacakları iyi tanıyın.

Sanmayın ki zamanında işbirliği içinde olduklarının kurdukları mahkemelerde yıkılacak iktidarları son bulacak yolsuzlukları işte biz sokakta kampüste mahallelerde direnenler bu yolsuzlukların hesabını soranlar bu iktidarın da yolsuzlukların da sonunu getireceğiz.

Bu memleket bizim. Bu memleketi yolsuzluklarla, hırsızlıklarla, katliamlarla yönetmelerine izin vermiyoruz. Bu memleketi Erdoğan Limited şirketi gibi yönetmelerine izin vermiyoruz. Geleceğimizi Tayyip Erdoğan’ın iki dudağından çıkacak olanlara teslim etmiyoruz. Üstelik bunu yaparken sırtımızı bozulan ittifaklar sonucunda kurulan mahkemelere dayamıyoruz.

Hepinizi kara paraları aklamaya çalışanlar yolsuzluğu kendine düstur edinmiş olanlar karşısında sokakta olmaya mücadele etmeye davet ediyoruz.

*varsın onlar dün sırtlarını palazladıkları için bugün kandırıldık demeye devam etsinler, bu halk bunu yemez. Zamanında ayakkabı kutularında çalmaya çalıştıkları geleceği dün teslim etmedik bugün de teslim etmiyoruz”

Çok okunanlar

Haberler

10 Ekim Katliamı’nda yaşamını yitirenler anıldı

İstanbul, Antalya, İzmir ve pek çok yerde 10 Ekim 2015 Ankara’da gerçekleşen katliamda yaşamını yitirenler eylemlerle anıldı. Katliamın faillerinin ortaya çıkarılması talebiyle yapılan eylemlerde mücadeleye devam vurgusu öne çıktı İstanbul Emek Devamı