Anadolu Üniversitesi’nde faşist saldırı

Bugün Anadolu Üniversitesi’nde saat 13:30 sularında “18 Mart Çanakkale şehitleri anması” adı altında bir etkinlik düzenleme bahanesiyle bildiri dağıtan faşist gruba öğrencilerin müdahalesiyle başlayan gerginlik sonrası polis kampusa girerek 74 öğrenciyi gözaltına aldı.

Polis, üzerilerinde getirdikleri satır ve bıçaklarla devrimci öğrencilere saldıran faşist topluluğa hiçbir müdahalede bulunulmazken, devrimci öğrenciler çevik kuvvetin gaz bombalı ve coplu saldırısına maruz kaldı. Öğrenciler halen gözaltında tutuluyorlar.

Üniversitelilere yönelik saldırıları ve gözaltıları protesto etmek amacıyla bugün saat 18:00’da Adalar Migros önünde bir basın açıklaması yapıldı. Eğitim-Sen Şube Başkanı Süleyman Solak tarafından okunan basın açıklamasında, üniversitenin resmi otobüsü de kullanılarak idare, polis, faşist işbirliğiyle yaratılan provokasyon sonucu 74 üniversitelinin gözaltına alınması kınandı.Yapılan saldırının üniversiteye, bilime, çağdaşlığa yapıldığı belirtilerek rektörlüğün tavrı protesto edildi. Solak, açıklamada gözaltına alınan tüm üniversitelilerin serbest bırakılmasını istedi. Basın açıklamasına yaklaşık 300 kişi katıldı.


Çok okunanlar

No Picture
Haberler

Artvin Çoruh Üniversitesi’nde ÖGB ve jandarma terörü

Artvin Çoruh Üniversitesi Seyitler kampüsünde Tekel direnişine destek için bildiri dağıtan, Öğrenci Kolektifleri’nden üniversitelilere özel güvenlik birimleri ve jandarma saldırdı. Kampüsün çeşitli yerlerinde Tekel işçileri ile dayanışma içerikli bildiriler dağıtan Devamı

No Picture
Haberler

Halkın yaz okulu var

“Okumuş insan halkının yanındadır” diyen İstanbullu Üniversiteliler bu yıl ikinci kez kentin yoksul mahallerindeki çocuklarla buluşuyor. Öğrenci Kolektifleri bu yıl ikinci kez gerçekleştirdiği “Okumuş insan halkının yanındadır” kampanyası ile İstanbul’un Devamı