”Burs değil kredi al, bedavacılığa alışma” diyen Tayyip Erdoğan’a Öğrenci Kolektifleri’nden cevap: ”Burs hakkımız, sen Saray’a alışma!”

İstanbul’da katıldığı Türkiye Gençlik Zirvesi’nde ”burs değil kredi al, bedavacılığa alışma” diyen Tayyip Erdoğan’a Öğrenci Kolektifleri Sayıştay ve Mimarlar Odası raporları verileriyle cevap verdi

Türkiye Gençlik Zirvesi’nde konuşan Tayyip Erdoğan burs ve kredilerle ilgili ”Burslu öğrenci sayısı bu yıl 150 bine ulaştı. Gençlerimizde şöyle bir anlayış var. Gerçeği söylemem lazım. İlla burs… Niye burs? Bursun geri ödemesi yok. Be evladım, kredi aldığın zaman faizsiz iş bulmadan da değil. İş bulduktan sonra çok basit taksitlerle ödüyorsun. Bu seni bedavacılığa da alıştırmıyor. Bu milletin gençlerine bu yakışır.” ifadelerini kullandı.

Tayyip Erdoğan’ın bu açıklamalarına Öğrenci Kolektifleri, Sayıştay ve Mimarlar Odası’nın Saray ile ilgili hazırladığı raporların verilerinden oluşan görsellerle cevap verdi. Bu verilere göre Saray’ın peyzaj ve bitki maliyetiyle ayda 5 milyon 320 bin öğrenci karşılıksız burs alabiliyor, aynı şekilde yüksek güvenlikli cam maliyeti ile ise ayda 1.5 milyon öğrenci karşılıksız burs alabiliyor.

İşte tüm veriler ve karşılaştırmalar;

 

Çok okunanlar

Haberler

Sokak Akademisi ilk dersini Kuğulu Park’ta yaptı

Ankara’daki üniversitelerde görev yapan akademisyenler, akademiye yönelik baskılara ve işten atmalara karşı Sokak Akademisi’ni kurdu. Sokak Akademisi ilk dersini Kuğulu Park’ta gerçekleştirdi   Ankara Kuğulu Park’ta üniversitelerin içerisinde bulunduğu baskılara ve Devamı