Cerrahpaşa’daki akademik kurul toplantısı sonucu: “Bölünmeme kararı”

Üniversitelerin bölünmesine dair yasa tasarısının Mecliste kabul edilmesinin ardından günlerdir bölünme karşıtı eylemlerin sürdüğü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde olağanüstü akademik kurul toplantısı yapıldı

Üniversitelerin bölünmesine dair yasa tasarısının Mecliste kabul edilmesinin ardından günlerdir bölünme karşıtı eylemlerin sürdüğü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde olağanüstü akademik kurul toplantısı yapıldı. Toplantıdan bölünmeme kararı çıktı.

Kurul toplantısı sürerken yüzlerce tıp öğrencisi de toplantının yapıldığı binanın önünde bekledi. Akademik kurul toplantısından çıkan öğretim üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler tarafından alkışlar ve “Cerrahpaşa bizimdir bizim kalacak” sloganlarıyla karşılandı.

Kuruldan bölünmeme kararı

Kurul toplantısının ardından öğrenci ve akademisyenelere açıklama yapan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran, hiçbir şeyin henüz sonuçlanmadığını dile getirerek “Akademik kurulumuzda bölünmeme kararı çıktı” dedi. Duran, öğrencilerin, akademisyenlerin ve uzman temsilcilerin katılımıyla bir komisyon oluşturulacağını ve süreç içinde koordineli olarak hareket edeceklerini ifade etti.

Öğrencilerden çağrı: “Yanlıştan dönün!”

Öğrenci temsilcisi Erdem Savuncu “Öğrenciler olarak haklı olduğumuzu haykırıyoruz. Bu yanlışlıklardan dönülebilir. Yanlıştan dönmek büyük bir erdemdir. Bu yanlıştan dönülmesini istiyoruz. Üniversitelerin bölünmesi yanlıştır.” ve bu tasarının kamuya hiçbir faydası olmadığını söyledi.

Çok okunanlar

Haberler

Günebakış Gazetesi davası sonuçlandı

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ödül töreni sonrası iki üniversiteliyi tehdit ve darp eden Günebakış muhabirine açılan dava bugün sonuçlandı Geçtiğimiz yıl Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ödül töreninde Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Fakültesi Devamı