“Feride için adalet” diyen kadınlar kazandı; Feride’yi kaçıranlara hapis cezası verildi

Karar duruşmasında, kadın dayanışmasının bir kez daha kazandı. Feride’yi taciz eden Ahmet Aydın’a 36 yıl 6 ay, arkadaşlarına da toplamda 46 yıl hapis cezası verildi

18 haziran 2015 tarihinde Muğla’dan tacizci Ahmet Aydın tarafından kaçırılan Feride’nin karar duruşması bugün(10 Ağustos) Konya Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Feride’yle dayanışmak ve davanın takipçisi olmak için ülkenin dört bir yanından Konya’ya gelen kadınlar adliye önünde bir basın açıklaması yaptı. “Erkek adalet değil kadınlar kazanacak” yazılı pankart açan kadınlar “Erkek adalet değil, gerçek adalet” sloganı attı. Polisin basın açıklamasını engelleme çabaları sonuç vermedi.

Davalarda erkek şiddetine yönelik sık sık verilen iyi hal ve tahrik indirimleri bu kez örgütlü kadın mücadelesinin davanın takipçisi olmasıyla yaratılan kamuoyu sayesinde verilemedi.

Feride’nin kaçıran ve tutuklu yargılanan Ahmet Aydın 36 yıl 6 ay, Ahmet’e yardım eden Savaş Özkozanoğlu 33 yil hapis cezası verildi. Ahmet ve Savaş’a yardım eden akraba ve komşularına da hapis cezası verildi.

Kadınların örgütlü mücadelesi sonunda Ahmet Aydın ve Savaş Özkozanoğlu iyi hal ve tahrik indiriminden yararlanamadı.

Çok okunanlar