Kocaeli Üniversitesi’nde isim benzerliği vetosu: “Fişlemenin daniskası”

Kocaeli Üniversitesi’nde Doç. Dr. Ali Hakan Evik’in ataması “ Kaçak Saray” adlı kitabın yazarlarından aynı zamanda Mimarlar Odası yöneticisi Ali Hakkan ile olan isim benzerliğinden dolayı yapılmadı

Kocaeli Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi Ceza Mahkemesi Bölümü doçent kadrosuna başvuran Doç. Dr. Ali Hakan Evik’in ataması “ Kaçak Saray/ Kibir, İsraf, Hukuksuzluk” adlı kitabın yazarlarından aynı zamanda Mimarlar Odası yöneticisi Ali Hakkan ile olan isim benzerliğinden dolayı yapılmadı.

Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığından Dr. Evik’e gönderilen yazıda, atama kararının uygun bulunmadığı şu şekilde bildirildi:
“Üniversitemiz Hukuk Fakültesi Ceza Mahkemesi Bölümü doçent kadrosuna başvuran Ali Hakan Evik ile ilgili rektörlüğümüze ulaşan ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına yönelik hakarete varan ifadelerin yer aldığı Kaçak Saray isimli eserin yazarın olduğu yönündeki ihbar nedeniyle ilgili kamu kurumlarından kişi ile ilgili bilgi talebinde bulunulmuş, bu süre zarfında yürütülen tahkikat nedeniyle atama işlemlerinin durdurulduğu kişiye bildirilmiştir. 8 Ağustos 2018 tarihinde toplanan üniversitemiz değerlendirme komisyonu adı geçenin Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğinin 15. Maddesi uyarınca bahse konu kadroya atanması uygun bulunmamıştır.”

“Fişlemenin daniskası”

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkan Tezcan Karakuş Candan, konuyla alakalı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Fişlenmenin daniskası, üniversitelerimizin hali pürmeali.
Ali Hakkan ve Gökçe Bolat’la yazdığımız Kaçak Saray kitabı isim benzerliğinden Doç. Ali Hakan’a kadro verilmemiş. Türkiye hava, kara, deniz sahalarında yakınlarımıza iş yok demek ki” ifadelerini kullandı.


Tezcan Karakuş Candan, Ali Hakkan ve Gökçe Bolat’ın kaleme aldığı kitap, Atatürk Orman Çiftliği’nde hukuksuz bir şekilde yapılan Kaçak Saray’a olan mücadeleyi anlatıyor.

Çok okunanlar

No Picture
Haberler

Üniversiteliler referanduma gidiyor

Öğrenci Kolektifleri’nin konuyla ilgili açıklamalarının tam metni: Hükümetin ve YÖK’ün üniversiteler üzerinden sürdürdükleri iktidar kavgasında YÖK’ün mü, AKP’nin mi, Rektörlerin mi; Bu Üniversite Kimin? “Üniversiteler ülke sorunları konusunda topluma önderlik Devamı

Haberler

Üniversiteliler Gerze’de çocuklarla piknikte buluştu

Üniversitelilerin Gerze’de bu yıl 3.sünü düzenlediği  ‘Okumuş İnsan Halkın Yanındadır’ kampanyası yapılan piknikle birinci haftayı bitirdi Sinop Gerze’de düzenlenen ‘Okumuş İnsan Halkın Yanındadır’ kampanyası dolu dolu bir haftayı geride bıraktı. Devamı