KTÜ kantinlerindeki usulsüzlük son buldu! Öğrenciler kazandı!

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde üniversitelilerin tepkileri sonuç verdi, KTÜ kantinlerindeki usulsüzlük son buldu

Karadeniz Teknik Üniversitesi kantin işletmelerinde bir süredir devam eden usulsüzlük öğrencilerin tepkileri sonucunda son buldu. KTÜ kantin işletmelerinde rektörlük ve kantincilerin birlikte belirlediği, 12.10.2018 tarihinden itibaren uygulanması zorunlu olan resmi fiyat listesi tüm kantinlerde bugünden itibaren uygulanmaya başlandı.

Ne olmuştu?

KTÜ Öğrenci Kolektifi, Karadeniz Teknik Üniversitesi kantin işletmelerinde rektörlük ve kantinciler tarafından belirlenen ve 12.10.2018 tarihinden itibaren uygulanması zorunlu olan fiyat listesinin kantinlerde uygulanmadığını tespit etmişti. Altında KTÜ Rektör Yardımcısı Hikmet Öksüz’ün imzası olan fiyat listesi kantinlerde asılı bulunmazken kantin işletmecilerinin keyfi bir şekilde belirlediği fiyatlar kantinlerde uygulanıyordu.

Erdal Bakkal KTÜ Kantinlerindeki Zamlara Karşı Kampüste
Bir çok üründe 0.50 TL ile 2.00 TL arasında değişen fiyat farkı olduğunu tespit eden üniversiteliler durumu tüm üniversitelilerin gündemine Erdal Bakkal karakteri ile taşıdı. Kantinlerde konuşma yapan Erdal Bakkal karakterindeki öğrenci, yapmış olduğu konuşmalarda kantinlerdeki usulsüzlüğü dile getirirken “Zaten kıt kanaat geçinmeye zorlanıyoruz, zamlı fiyatları ödemiyoruz hakkımız olanı istiyoruz” diyerek tüm öğrencilere çağrı yaptı. Üniversitelilerin bu usulsüzlüğe cevabı “Soygun Var!” diyerek zamlara karşı kantinlerde protesto gerçekleştirmek oldu.
https://youtu.be/Gj3qsajCfEE
Rektörlük Kantin İşletmecileri ile Görüştü
Öğrencilerin tepkisi üzerine resmi fiyat listesinin üzerindeki fiyatlar ilk önce Makine ve Yabancı Diller kantinlerinde geri çekildi. Tepkilerin ardından rektörlük kantin işletmecileri ile görüştü ve 06.12.2018 tarihinden itibaren KTÜ’nün bütün kantinlerinde resmi fiyat listesi uygulanmaya başlandı.
Erdal Bakkal Mutlu Bir Şekilde Veda Etti : Sesimizi Çıkardıkça, Hakkımızı Aradıkça Kazanıyoruz!
Kantinlerde resmi fiyat listesinin uygulanmaya başlanması üzerine Erdal Bakkal üniversitelilerin karşısına mutlu bir veda etmek üzere bir kez daha çıktı. Kantinlerde bir kez daha konuşma yapan Erdal Bakkal karakterindeki öğrenci “Hepimizin tepkileri üzerine kantinlerde sürüp giden usulsüzlük bugün itibariyle son bulmuştur. Bir kez daha gördük ki yan yana geldikçe, ses çıkardıkça ve hakkımızı aradıkça kazanıyoruz! Bundan sonra da hakkımızı savunmaya devam edeceğiz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Bu hak kazanımı üniversiteliler tarafından coşkuyla karşılandı.

Çok okunanlar

No Picture
Haberler

ODTÜ’lüler belediye önünde Gökçek’i bekliyor

ODTÜ’yü yıkma tehdidinde bulunan, Ankaralılara zehirli suları içiren, ulaşıma ve doğalgaza yaptığı zamlarla üniversitelilerin ve Ankaralıların yaşamını çekilmez hale getiren Gökçek’e karşı ODTÜ öğrencileri Büyükşehir Belediyesi önünde oturma eylemine başladılar. Devamı

No Picture
Haberler

4. Kolektif Yaz Kampı sona erdi

Öğrenci Kolektifleri’nin bu sene dördüncüsü düzenlenen gençlik kampı 10-16 Temmuz’da Balıkesir/Zeytinli’de gerçekleşti. 20’yi aşkın il ve 40’ı aşkın üniversiteden katılım gösteren Öğrenci Kolektifleri üyeleri kamp alanında paylaşım, eşitlik, yaratıcılık ve Devamı