KTÜ’lü öğrencilerin velilerine tehdit mektubu

Karadeniz Teknik Üniversitesi(KTÜ) yönetiminin üniversitede yapılan eylemler sırasında görevlilerine çektirdiği resimler, “kimliği belirsiz kişiler” tarafından eylemlere katılan üniversitelilerin ailelerine postalanıyor. Üniversitede muhalefeti sindirmek için üniversite yönetimi “kimliği belirsiz kişiler” ile ortak çalışma yürütüyorlar.

KTÜ Öğrenci Kolektifi üyesi üniversite öğrencileri üniversite yönetiminin yaklaşık bir yıldır yaptıkları bütün eylem ve etkinliklerde, üniversite tarafından görevlendirilen kişilerce tek tek resimlerinin çekildiğini belirtiyor. Üniversiteliler, son günlerde ailelerine “kimliği belirsiz kişiler” tarafından, üniversite içerisinden postalanmış mektupların gönderildiğini ve bu mektuplarda aileleri panikletmeye yönelik yazılı bir metinle birlikte, kendilerini katıldıkları eylemlerde gösteren fotoğrafların bulunduğunu belirtiyorlar. Üniversitelilerin dikkat çektiği bir diğer nokta ise; ailelerine yollanan resimlerle, soruşturmalar sırasında soruşturma hocalarının kanıt olarak kullandığı resimlerin aynı olması.

Üniversite yönetimi daha önce de Öğrenci Kolektifi üyeleriyle sohbet ederken resmini çektikleri bir basın mensubunun üniversiteye girişini yasaklamıştı. Öğrencilerin ailelerine yollanan mektupta şu ifadelere yer veriliyor:

Sayın Veli,

Karadeniz Teknik Üniversitesinde Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü 1. sınıfta öğrenci olan … numaralı kızınız …’ nın üniversite içerisinde bulunan yasadışı sol ve bölücü gruplar içerisinde faaliyet yürüten şahıslarla birlikte hareket ettiği tarafımızdan görülmekte olup kendini KTÜ Öğrenci Kolektifi olarak isimlendiren bir grup kurdukları bilinmektedir.

Üniversite içerisinde ve şehir merkezinde KTÜ Öğrenci Kolektiflerinin düzenlediği yasadışı gösteri , pankart asma , afiş yapıştırma ve basın açıklaması türü eylemlere katıldığı görülmüştür.

Üniversite yönetimi tarafından yapmış olduğu eylemlerden ötürü idari soruşturma açılmıştır . Kızınız …’ ya gerekli olan cezai müeyyide ( okuldan uzaklaştırma , okuldan atma vb . ) uygulanacaktır

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve sarsılmaz düzenine yönelik olarak yürütülen faaliyetlere katılan kızınızın ülkeye zararı dokunacağı , gençlerimizin geleceğinin özellikle bu yaşlarda şekilleneceği, bu gibi art niyetli grupların elinde yetişen çocuklarımızın eğitim – öğretim ile ilgilenmeyip gelecek hayatlarının karardığı malumdur . Gençlik çağında kaybedilen yıllar en çok pişmanlık duyulan dönemlerdir . Bu bağlamda geç kalınmadan kızınıza sahip çıkmanız , ileride pişmanlık duymaması için hem kızınızın hem de sizin yararınıza olacaktır .

 

Çok okunanlar

Haberler

İbiş üniversitelileri Vakıfbank’a sattı

Ankara Üniversitesi öğrencileri, fikirleri alınmadan kimlik bilgileri Vakıfbank’a verilerek Vakıfbank müşterisi yapıldı Ankara Üniversitesi, imzaları alınmaksızın öğrencilerin kimlik bilgilerini Vakıfbank’a vererek adlarına ‘Kampüs Kart’ çıkarttı. Bu İlk Değil Önceki senelerde Devamı

Haberler

Gençlik Çalıştayı‘nda ilk iki gün geride kaldı

Adalet Kurultayı’nın Gençlik Çalıştayı, ilk gün programın okunması ve birlikte mücadele çağrısı ile başladı. Gençliğe ayrılmış çadırda gerçekleşen tartışmaların yanı sıra, birlikte şarkılar söylendi. 1. ve 2. gün yapılan forum Devamı

Haberler

3. nesil Uludağ Üniversitesi cemaatlere teslim edildi

Bursa Uludağ Üniversitesi rektörü Yusuf Ulcay bilim yuvası üniversitenin kapılarını İsmailağa Cemaati’ne açtı Tayyip Erdoğan tarafından 2.sıradan mağlup olduğu halde Uludağ Üniversitesi rektörlüğüne atanan Yusuf Ulcay üniversitenin en büyük salonu Devamı