ODTÜ’lü öğrenciler ihmaller sonucu kaybettikleri arkadaşlarını andı

Çeşitli ihmaller sonucu hayatını kaybeden ODTÜ Psikoloji Bölümü öğrencisi İrem Kütük, ODTÜ’lüler tarafından anıldı


Hafta başında ODTÜ içindeki çeşitli ihmaller sonucu bir kamyonetin kapağının çarpmasıyla hayatını kaybeden ODTÜ Psikoloji Bölümü öğrencisi İrem Kütük, yaşamını yitirdiği yerde anıldı.

A4 yokuşunun başında toplanan ODTÜlüler anmaya İrem Kütük’ün bölümden arkadaşlarının konuşmalarıyla başladı. Arkadaşları İrem’in ihmaller sonucu öldüğünü belirterek adaletin sağlanması için ihmallerin giderilmesi gerektiğini ve sorumluların soruşturulması gerektiğini söylediler. Ardından ODTÜ öğrencilerinin ortak metni okundu. Ortak metinde yaşanan ihmaller üzerinde tek tek durulurken yönetimin bulanık kalan noktalar için açıklama yapması gerektiği belirtildi. Konuşmanın devamında başka kişilerin de hayatlarının olumsuz yönde etkilenmemesi için çeşitli önlemleri almaya davet edildi.

Konuşmanın ardından İrem Kütük’ün hayatını kaybettiği yere karanfil bırakıldı.

Sonrasında Psikoloji Bölümü’nün de içinde bulunduğu Beşeri Bilimler binasının önüne İrem anısına fidan dikilerek etkinlik sona erdirildi. Etkinliğin sonunda akşam yapılacak olan foruma çağrı yapıldı.

Olayla ilgili haber için tıklayınız
https://www.facebook.com/kolektifler/videos/2220509661606999/

Çok okunanlar

Haberler

10 Ekim Katliamı’nda yaşamını yitirenler anıldı

İstanbul, Antalya, İzmir ve pek çok yerde 10 Ekim 2015 Ankara’da gerçekleşen katliamda yaşamını yitirenler eylemlerle anıldı. Katliamın faillerinin ortaya çıkarılması talebiyle yapılan eylemlerde mücadeleye devam vurgusu öne çıktı İstanbul Emek Devamı