ODTÜ’lüler belediye önünde Gökçek’i bekliyor

ODTÜ’yü yıkma tehdidinde bulunan, Ankaralılara zehirli suları içiren, ulaşıma ve doğalgaza yaptığı zamlarla üniversitelilerin ve Ankaralıların yaşamını çekilmez hale getiren Gökçek’e karşı ODTÜ öğrencileri Büyükşehir Belediyesi önünde oturma eylemine başladılar.

Bugün saat 14.00’de Büyükşehir Belediyesi önüne gelen üniversiteliler burada yaptıkları açıklamada Gökçek’in kenti üniversitelilere ve Ankaralılara dar eden uygulamaları hatırlatarak “Öfkemiz geçmediği için, hakkımız yendiği için, gözümüzün içine baka baka yalan söylendiği için, ODTÜ’nün nöbeti başlıyor” dediler ve Gökçek karşılarına gelene dek bıkmadan hergün belediye önüne geleceklerini ifade ettiler.

Açıklamanın ardından oturma eylemine başlayan öğrenciler “ODTÜ’lüler Nöbette! Gökçek Nerede?”, “Ulaşım Çok Pahalı, Okula Nasıl Gidelim”, “İçirdiğin Zehirli Sular Yetmedi mi, Isınamıyoruz”, “Doğalgaz Zamları Geri Alınsın” yazılı dövizler taşıdılar.

Belediyenin önünü kuşatan polisin “10 dakika sonra eyleminiz bitirin” anonsunu “Gökçek, 15 yıldır o koltukta oturuyor, biz burada 10 dakika mı oturamayacağız? Gökçek gelene kadar gitmiyoruz” diyerek yanıtlayan ODTÜ’lüler saat 17.30’a kadar eylemlerini sürdürdüler.

Belediye önünden geçen halk da ODTÜ’lülerin eylemine yoğun destek verdi. Evlerinde üşüyen Ankaralıların ODTÜ’lülere ikram ettiği çaylar eylemcileri üşüten soğuk havayı biraz olsun ısıttı.

Üniversitelilern eylemini gören Sanat Tiyatrosu’ndan iki oyuncu da eylemin sonuna kadar ODTÜ’lülerle birlikte Gökçek’e karşı oturma eylemine katıldı.

ODTÜ’lüler yarın da belediye önünde Gökçek’i bekleyecekler.

 

Çok okunanlar

Haberler

Yeni Akit yine Kolektifler’i hedef gösterdi

Yaptığı provokatif haberlerle gündeme gelen Yeni Akit gazetesinin internet sitesinde Kolektifler’i hedef alan bir haber yayınlandı. Geçmiş tarihlerde yayınlanmış bir videoyu güncelmiş gibi gösterip içeriğini saptırarak Kolektifler’in mücadelesini karalamaya çalıştılar. Devamı

No Picture
Haberler

Burs nöbetinde 50. gün yürüyüşü

İstanbul Öğrenci Kolektifleri “Burs Hakkı” için belediye önünde sürdürdüğü nöbetin 50. gününde eylemdeydi. Burs nöbetinim son günü olan 50. Günde, İstanbul’un tüm üniversitelerinden gelen Öğrenci Kolektifleri öğlen saatlerinde Beyazıt Meydanı’nda Devamı

No Picture
Haberler

Öğrenci Kolektifleri Başbakan’ı ‘adaba’ davet etti

Öğrenci Kolektifleri bugün Taksim Meydanı’nda yaptıkları eylemle Başbakan Tayyip Erdoğan’a “Adapsızlığa devam harçlara hayır” mesajı yolladı Üniversite harçları için YÖK’ün önerdiği yüksek harç zammı önerisini protesto ettikleri için Başbakan Erdoğan Devamı