ODTÜlüler boykota gidiyor: “Polis varsa, şiddet varsa, nefret varsa ders yok!”

  1. ODTÜ Onur Yürüyüşü’nde yaşanan yoğun polis şiddeti üzerine alınan forumda ODTÜlüler salı günü boykot örgütleme kararı aldı.
  2. ODTÜ Onur Yürüyüşü’ne kayyum Rektör Verşan Kök’ün çağrısıyla kampüse giren polisin saldırısı sonucu, Verşan Kök’e yönelik tepkiler giderek büyüyor. Gözaltına alınan öğrencilerin serbest bırakılmasının ardından forum çağrısı yapan ODTÜlüler, ODTÜ Mezunlar Derneği’nde buluşarak Verşan Kök’e karşı mücadelenin nasıl büyütüleceği konuşuldu. Yoğun katılımla geçen forumda salı günü tepkinin net şekilde konulması için boykot yapılması gerektiği fikri pek çok öğrenci tarafından dillendirildi.

Forumdan pazartesi günü “Polis varsa, şiddet varsa, nefret varsa ders yok” denilerek boykot örgütleneceği kararı çıktı. Akademisyenlerin ve idari personelin de yapılacak bir grevle bir bu tepkiyi daha büyütmeleri için görüşülecek.

İlginizi çekebilir

Haberler

Birçok ilde üniversiteliler 1 Mayıs öncesi pikniğinde

 Samsun ve Zonguldak’ta üniversiteliler 1 Mayıs öncesi pikniğinde buluşarak HAYIR’larını konuştu  Samsun ve Zonguldak’ta üniversiteliler Öğrenci Kolektifleri çağrısıyla 1 Mayıs öncesi piknikte buluştu. 1 Mayıs’ta meydanlarda HAYIR’ın sesini büyütmenin önemini tartışan üniversiteliler sıra arkadaşlarını da üniversite kortejine çağırdı. Samsun Samsun’da horonlar ve oyunlarla eğlencenin olduğu piknikte referanduma dair tartışmalar da yürütüldü. Üniversiteliler  “Hayır daha bitmedi ve mücadelenin sürecek” diyerek sıra devamı▶

Haberler

Trans üniversiteli kaldığı yurttan atıldı

Sevgilisinin ailesi tarafından darp edilen trans erkek Derin Oylum, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Konya Seydişehir’deki yurdundan atıldı kaosgl.org ‘un haberine göre, Konya’da eğitim gören Derin Oylum sevgilisinin ailesi tarafından darp edilmesinin ardından kaldığı yurttan bir hafta izin aldı. Bir hafta sonra yurda dönen Oylum’a yurttan atıldığı söylendi. Yurttan atılma gerekçesi sorulduğunda ise yurt yetkilileri üniversitelinin devam eden disiplin soruşturmasını gerekçe gösterdi. devamı▶

Haberler

Çorum’da bir üniversiteli ”cumhurbaşkanına hakaret”ten gözaltına alındı

Çorum Hitit Üniversitesi’nden bir üniversiteli cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla evinden gözaltına alındı Çorum’da bir üniversiteli sosyal medya paylaşımları bahane edilerek cumhurbaşkanına hakaret ve terör propagandası yapma suçlamasıyla evinden gözaltına alındı. Kimya mühendisliği öğrencisinin ifadesinin alınmasının ardından savcının keyfi kararından ötürü 3 gün daha gözaltında tutulacağı öğrenildi.