Verşan ne söylese boş: ODTÜ, şenliğini istiyor, yapacak!

Verşan Kök, gazeteci Deniz Zeyrek’e gönderdiği mesajda iptal etmeye çalıştığı ODTÜ Bahar Şenliği için “Ancak sonra bu grup LGBT, Marksist, Aşırı Sol, HDP gruplarla toplantı yapıp bu karardan vazgeçtiler. Tüm alanları istediler. İsteklerinin toplam maliyeti 1 milyonun (TL olsa gerek) üstünde. Traktör bile istediler. Hiçbir zaman yasakçı bir tutumumuz olmadı yönetimce. Bizler sizlerden daha fazla ODTÜ’lüyüz. Mesela ben 35 senedir ODTÜ’deyim. Neyin ne olduğunu herkes kadar bilirim. Bu arada daha önce de şenlik yapılmadı ODTÜ’de.” diyor.

ODTÜ’nün atanmış rektörü Verşan Kök

Bu dil bize hiç de yabancı değil. Her gün onlarca kanalın saatlerce gösterdiği Tayyip Erdoğan’ın ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı dili, ODTÜ’ye atadığı kayyum aracılığıyla ODTÜ’de de yankılanıyor. Onlarca öğrenci topluluğunun, binlerce öğrencinin ortak arzuları marjinalleştirilmeye çalışılıyor. LGBTİ+, Marksist, solcu ya da HDP’li olmayı suç ilan ederek üzerindeki sorumluluğu atmaya ve öğrencilerin özgürce şenlik yapma isteğini çarpıtmaya çalışmaktadır Verşan Kök.

Tayyip Erdoğan’dan alışığız böyle manipülasyonlara ama bu karalamaya karşı çıkmaya da alışığız. Gönül rahatlığıyla da Verşan Kök’ün suçlu ilan etmeye çalıştığı kesimlerin şenlik isteyen onlarca topluluk, binlerce kişi arasında olduğunu söyleyelim. Ne kimsenin ötekileştirilmesine izin veririz ne şenliğimizden vaz geçeriz.

“Traktör bile istediler” diyor Verşan Kök. ODTÜ’nün sahip olduğu bir aracın öğrenciler için birkaç günlük istenmesinden daha doğal ne olabilir? Masraflardan bahsediyor Verşan Kök. Faaliyet raporunda yayınlanan 10 milyon TL’nin üzerinde “tanımlanmayan gideri” tanımlamayan Verşan Kök sorun ediyor masrafları. Ayrıca yapılan onlarca destek açıklamasından sonra yapılan bu açıklama çoktan boşa düşmüştür.

“Bizler sizlerden daha fazla ODTÜ’lüyüz. Mesela ben 35 senedir ODTÜ’deyim” diyor Verşan Kök. ODTÜ’lü olmayı ODTÜ sınırları içerisinde bulunmak sanan kayyum rektöre bir kere daha hatırlatalım. ODTÜ, kültürüyle, geleneğiyle ODTÜ’dür. Bunca teamülü ihlal edip, kampüs kültürünün ölmesi için elinden geleni yapan, ODTÜ ormanını Melih Gökçe’in rant hırsına peşkeş çeken ve hatta karşısında gülen, bu kültürün en büyük parçalarından biri olan şenliği yasaklamaya çalışan Verşan Kök ODTÜ’lü değildir. Ancak Tayyip Erdoğan’ın ODTÜ’ye atadığı kayyum olabilir. Bir kere hatırlatalım: Verşan Kök ODTÜ’ye rektör olamaz!

Verşan Kök bilsin, yarın şenlik isteyen onlarca topluluk olarak Rektörlük önünde olacağız. 32 yıldır yapılan şenliğimizi yine öğrencilerin kendi istediği formatta olacak şekilde istiyoruz, Verşan Kök istese de istemese de yapacağız.

Çok okunanlar

No Picture
Haberler

ODTÜ’lüler belediye önünde Gökçek’i bekliyor

ODTÜ’yü yıkma tehdidinde bulunan, Ankaralılara zehirli suları içiren, ulaşıma ve doğalgaza yaptığı zamlarla üniversitelilerin ve Ankaralıların yaşamını çekilmez hale getiren Gökçek’e karşı ODTÜ öğrencileri Büyükşehir Belediyesi önünde oturma eylemine başladılar. Devamı

No Picture
Haberler

4. Kolektif Yaz Kampı sona erdi

Öğrenci Kolektifleri’nin bu sene dördüncüsü düzenlenen gençlik kampı 10-16 Temmuz’da Balıkesir/Zeytinli’de gerçekleşti. 20’yi aşkın il ve 40’ı aşkın üniversiteden katılım gösteren Öğrenci Kolektifleri üyeleri kamp alanında paylaşım, eşitlik, yaratıcılık ve Devamı