Üniversiteliler “Okumuş İnsan Halkın Yanındadır” demeye devam ediyor.

Üniversiteliler 14 yıldır olduğu gibi bu yılda yılbaşında bir günü çocuklarla geçirdi. Çocuklarla eğlenceli vakit geçirip, onlara hediyeler verdi. Eğitim sisteminin günden güne anti bilimsel, gerici, cinsiyetçi ve ırkçı bir hal aldığı günlerde bir kez daha üniversitenin, akademinin aklını bir kez daha mahallere ve çocuklara taşıdı

Üniversiteliler 14 yıldır olduğu gibi bu yılda yılbaşında bir günü çocuklarla geçirdi. Çocuklarla eğlenceli vakit geçirip, onlara hediyeler verdi. Eğitim sisteminin günden güne anti bilimsel, gerici, cinsiyetçi ve ırkçı bir hal aldığı günlerde bir kez daha üniversitenin, akademinin aklını bir kez daha mahallere ve çocuklara taşıdı. Memleketin bir çok yerinde çocuklarla buluşan üniversiteliler yaptıkları etkinliklerle çocuklarla eğlenceli saatler geçirdi.

Ankara

Üniversiteliler Ankara’da Okumuş İnsan Halkın Yanındadır kampanyası dahilinde Mamak’ta çocuklarla buluştu. Mahalle mahalle, sokak sokak gezerek çocuklara oyuncak ve kitap hediye edip, çocuk şenliğine davet etti. Üniversiteliler olarak Çocukların gülüşleriyle değişecek dünya diyerek yüz boyama, dans ve eğlenceli oyunlarla yılbaşı çocuk şenliğini gerçekleştirdi.

Edirne

Üniversiteliler Edirne’de Okumuş İnsan Halkın Yanındadır kampanyası kapsamında bu sene Kaleiçi’nde çocukara yılbaşı şenliği yaptık. Üniversitelilerin özverisi ile hazırlanan şenlik 27 Aralık günü saat 15.00 ile 18.00 saatlerinde Dr. Fatma Şakir Memik Kadın Merkezi’nde çocuklarla buluştu.


Animasyon ekibi yüz boyama yaptı ve balonlar dağıttı. Oyun ekibi ve palyaçolarla oyunlar oynadı. Kreş ekibi küçük çocuklar için kreş alanı kurdu. Dans ekibi çocuklara dans öğretti. Sonrasında dayanışma usulü topladığımız oyuncakları ve kitapları çocuklara hediye etti.

Eskişehir

Öğrenci Kolektifleri yeni yılda çocuklarla buluştuğu ve oyuncak dağıttığı gelenekselleşen etkinliği ile bu yıl Gültepe mahallesinde çocuklarla buluştu.


Yerelde 14 yıllık bir süreci arkasında bırakan “Okumuş İnsan Halkın Yanındadır.” kampanyası aynı heyecan ve gelişen etkinleriyle devam ediyor.

İzmir

Üniversiteliler Akhisar Hacıishak mahallesine yakın olan belediye park sinema salonunda buluştu. Önce tanışma oyunları oynandı. Daha sonra Grinç adlı çocuk animasyon film gösterimi yapıldı. Filmin ardından yüz boyama yapıldı yüz boyama bittikten sonra üniversiteliler tarafından konser verildi ve en son hediye dağıtımı yapıldı.

İstanbul

Bu sene İstanbul’da ki üniversiteliler “Okumuş İnsan Halkın Yanındadır” kampanyası kapsamında Esenyurt’ta çocuk şenliğinde buluştu. Sabahın erken saatlerinide yan yana gelen üniversiteliler son hazırlıklarını yaparak mahalledeki çocukları bekledi. Çocukların gelmesiyle başlayan şenlik yüz boyaması, dans, dünyanın oluşumu belgeseli, tiyatro devam etti. Hediye dağıtımıyla son buldu.

İlginizi çekebilir

Haberler

ODTÜ’lülerden valiye şenlikli cevap: “ODTÜ HAYIR diyor”

Referanduma dair çalışmaların yapılmamasını rektörlere ileten Ankara Valiliği’ne ODTÜ’lüler ‘HAYIR’ şenliğiyle cevap veriyor Ankara Valiliği’nin Ankara’daki üniversitelerin rektörlerine üniversitelerde referanduma dair çalışmaların yasak olduğunu belirtmişti. Ülke genelinde olduğu gibi üniversitelerde de HAYIR çalışmalarının engellendiği bu dönemde ODTÜ’lüler Ankara Valisi’ne yapacakları HAYIR şenliğiyle cevap verecek. ODTÜ’de geçtiğimiz hafta pek çok topluluk ve gençlik örgütünün de katıldığı forumda hem yeni yönetimle birlikte devamı▶

Üniversiteden

İÜ Rektörü Mahmut Ak’tan savaş yanlısı açıklama

Rektör Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi’nin, Türkiye’nin Afrin’de başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı”na destek vermeye hazır olduğunu söyledi AKP’nin, Suriye’de yıllardır süren savaşta desteklediği cihatçılarla birlikte Afrin’e girmesinin ardından, İstanbul Üniversitesi’nin meşru olmayan Rektörü Mahmut Ak, AKP destekçisi olduğunu savaş yanlısı açıklamalarıyla bir kez daha gösterdi. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi doktorları adına mektup yayınlama hakkını devamı▶

Haberler

Suç ortaklarının kavgası pislik, bizimkisi umut saçıyor! – Fatih Daşğın*

AKP ve Cemaat’in suç ortaklığının ortaya saçtığı pisliklerle gördüğümüz tam bir çürümüşlük. Birlikte yapılan yolsuzluklar, işlenen cinayetler, savaş suçları, birlikte yapılan hırsızlıklar bu çürümüşlüğün yansımalarıdır. Ülkeye ve halka karşı işlenen suçların ortak sorumluları olan iki halk düşmanı odağın birbirini yok etmek için giriştiği amansız bir kavgada şimdilik yenilmiş gözüken Cemaat tarafı, birlikte işlenen suçların üzerine yıkıldığı taraf. Bu suç ortaklığının devamı▶

Haberler

Kayseri’de bombalı araç saldırısı: Çok sayıda kişi yaşamını yitirdi

Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan halk otobüsüne Erciyes Üniversitesi önündeki caddede bombalı araç saldırısı meydana geldi. Açıklamalara göre patlamada 13 asker yaşamını yitirdi,48 kişi de yaralandı Kayseri’de çarşı iznine çıkan özel eğitimli komando askerlerini taşıyan bir halk otobüsüne, Talas Caddesi’nin Erciyes Üniversitesi yerleşkesi yakınındaki bir noktada bombalı araç saldırısı düzenlendi. Saldırı bölgesine ambulanslar sevk edilirken ve yaralılar üniversitenin hastanesine devamı▶