Üniversiteye özgürlük için Ankara yürüyüşü, Bolu’ya vardı!

İTÜ yönetiminin 1 yarıyıl uzaklaştırma cezası verdiği Makine Mühendisliği öğrencisi Burak Ergene’nin 10 Mart’ta başlattığı Ankara yürüyüşü sürüyor. Kocaeli’de bir öğrencinin daha katılımıyla devam eden “üniversitelerde özgürlük istiyoruz” yürüyüşü yarın Ankara’da sona erecek.

Yürüyüşçüler Kocaeli’den MMO İzmit Şubesi Öğrenci Komisyonu tarafından uğurlandı. Yürüyüş bu gün de Bolu’ya vardı. Bolu’da Kardelen Meydanı’nda MMO Bolu Temsilciliği, Bolu Yurtsever Cephe, Bolu Halkevi ve AİBÜ Öğrenci Kolektifi üniversiteli yürüyüşçüleri karşıladı.

Burada yürüyüşü gerçekleştiren iki üniversitelinin konuşmalarının ardından AİBÜ Öğrenci Kolektifi bir basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından yürüyüşçü üniversiteliler Ankara’ya doğru tekrar yola çıktılar.

Üniversiteliler yarın Ankara’da olacak. Saat 12.30’da DTCF’de karşılanacak Burak Ergene saat 13.30’da YÖK önünde olacak.

Çok okunanlar

Haberler

Eskişehir’de ‘Yurt istiyoruz’ talebine OHAL engeli

Eskişehir’de üniversiteliler KYK yurtlarının daha nitelikli olması için, Kredi Yurtlar Kurumu önünde basın açıklaması yapmak istedi. Polis, basın açıklamasına OHAL bahane edilerek izin vermedi Son dönemde ayyuka çıkan AKP-Cemaat çatışması Devamı

Haberler

Kocaeli’de üniversiteliler tanışma çayında bir araya geldi

Kocaeli’de üniversiteliler Öğrenci Kolektifleri’nin çağrısı ile tanışma çayında buluştu  Kocaeli’de üniversiteliler kent merkezinde tanışma çayında buluştu.Üniversiteliler tanışma çayına “Kolektif’in 1 yılı” belgeseli ile başladı. Üniversitelilere Kolektif ve birim çalışmaları hakkında Devamı