Sokaklardan sesleniyoruz: “Bırakmadılar biz yaşayalım; yaşamı tırnaklarımızla, cüretimizle kazanacağız!”

Üniversiteliler vapurlarda ve parklarda, pandemi koşullarında AKP faşizminin hayatlarımıza nasıl bulaştığını ve hayatlarımızda nasıl yayıldığını yayıldığını anlattı. Kapitalizme ve faşizme karşı mücadeleye çağırdı

Üniversiteliler bugün (10 Haziran 2020) vapurlarda ve sokaklarda konuşmalar yaptı. Üniversitelilerin ve tüm yurttaşların, pandemi sürecinde AKP ve kapitalistlerden nasıl etkilendiğini anlattı.

Üniversiteliler, yaşamlarımıza COVİD-19’dan daha fazla zarar veren AKP ve sermayenin hayatlarımıza nasıl bulaştığını kamusal alanlarda konuşma yaparak açıkladı. İşsizliğe, yoksulluğa, şiddete ve sömürüye mahkûm edilen herkesi, AKP ve kapitalizmi yıkmak için mücadele etmeye çağırdı.

Vapur konuşmasının tamamı:

Herkese merhaba, bizler üniversiteliler olarak bugün pandemi koşullarında AKP ve faşizminin hayatlarımıza nasıl bulaştığını anlatmak için buradayız.

Pandeminin ilk günlerinden itibaren kendi yandaşları ve patronlar hariç herkese tatlı bir hayal üreten AKP, hayatlarını sığdıracak evleri dahi olmayan biz gençlere, evlerinin kirasını ödemek için koronayla iş arkadaşlığı yapmak zorunda olan işçilere, evde kalabilse dahi hayatta kalamayan kadınlara kameralar karşında yalan söylemeye devam ediyor.

TÜİK başkanlarını görevden alan manipüle edilmiş işsizlik ve istihdam rakamlarıyla işsizliğin düşmüş olduğunu iddia eden AKP her gün yarattığı sahte gündemlerle yoksulluk karanlığını yalancı güneşlerle örtmek istiyor.

Her gün artan ve dindirilemeyen isyanı bastıramayan AKP polisiyle, bekçisiyle saldırmaya devam ediyor sokakta, meydanda, kampüste her yerde söylüyoruz bu abluka dağıtılacak.

Bizler Covid’in hastalık; AKP ve kapitalizmin virüs olduğunu biliyoruz. Ama onlar da bilsinler ki; evde kalamayan işçilerin, nefes alamayanların, geleceği ellerinden çalınmak istenen gençliğin, evde, sokakta her yerde katledilen kadınların sesini her yere taşıyacağız.

Onlar bırakmadılar biz yaşayalım ama bizler yaşamı tırnaklarımızla, cüretimizle, mücadelemizle kazanacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir